طراحی پلان و چیدمان و زیرساختها
اعضای تیم فنی گروه طرحان سین با تجربه علمی و فنی خود در زمینه شهربازی به صورت تخصصی به چیدمان دستگاه های بازی با توجه به نوع فضا و سازه می کنند، نوع چیدمان دستگاه های شهربازی در فضای شهربازی با توجه به گروه های سنی مختلف حائز اهمیت است و نیازمند علم در این زمینه است. تنوع دستگاهها شهربازی برای سلایق مختلف متفاوت است و بستگی به نوع شهربازی روباز و سرپوشده دارد. زیرساختها: که شامل وزن دستگاهها،برق مصرفی انهاو…است توسط گروه فنی و مجرب ارزیابی میشود.

مشاوره راه اندازی شهربازی
گروه طراحان سین در زمان تصمیم گیری برای راه اندازی شهربازی مشاوره لازم در زمینه های نحوه احداث شهربازی ،موارد و مشخصات لازم جهت راه اندازی شهربازی ،استاندارهای شهربازی در محل پروژه و تحقیق میدانی بر فرهنگ و جمعیت منطقه،انتخاب دستگاههای مناسب ،براورد قیمت اجرا،و بازگشت سرمایه.

طراحی کاراکتر و لوگوی شهربازی
تیم گروه طراحان سین با ذهنی خلاق و ایده هایی نو کاراکترهای منحصر بفردی طراحی کرده اند ،شخصیت شهربازی باید با مخاطب خود ارتباط برقرار کند و در ذهن ها بماند، در واقع شهربازی شما با همان شخصیت شناخته می شود، شخصیت شهربازی باید با موضوع انتخابی طراحی همخوانی داشته باشد و در داستانی جذاب قرار گیرد، بعد از پیشنهاد اسم لوگوی شهربازی بصورت منحصر بفرد با فونتی خوانا و جذاب طراحی میشود.

داستان پردازی و طراحی موضوعی
طراحان در اتاق فکر داستانی جذاب برای شهربازی تعریف می کنند که یکی از عناصر مهم در طراحی شهربازی است و تاثیر بسیاری بر مخاطب دارد. و این داستان برگرفته از موضوعیست که برای طراحی پیشنهاد داده شده و انتخاب شده و براساس داستان و موضوع طراحی تمی خاص برای شهربازی تعریف میشود و تمامی ایتم های دکوراتیو ،حتی جزیی ترین المان ها طبق تم طراحی می شوند.

ویژوالها و کانسپت های طراحی
که شامل دیوارها، ستونها، غرفه ها، کف،سقف، تابلوها، المانهای دکوراتیو، ورودی، کارت و تیکت، سربرگ اداری، نورپردازی و یونیفرم و….است که به صورت مرحله به مرحله ارائه می شود،تمام این ایتم ها هم طبق تم یا موضوع انتخابی شهربازی طراحی می شود. گرافیستها با ایجاد هارمونی بین فضاها و تفکیک فضایی را برای سنین مختلف و اجرایی بودن طرحها را در نظر میگیرند.
6-ارائه دفترچه جزییات اجرایی:پس از تایید ویژوالهای طراحی شهربازی تیم فنی موارد را مورد بررسی قرار میدهند و ان هارا از لحاظ اجرایی بودن ارزیابی می کنند و مصالح و اندازه ها را مشخص می کنند، در این مرحله زمان و هزینه اجرا نیز براورد می شود،دفترچه جزییات در قالب یک دفترچه 200-300 برگی با نقشه های دقیق تحویل مشتری داده می شود.

ارائه دفترچه جزییات اجرایی
پس از تایید ویژوالهای طراحی شهربازی تیم فنی موارد را مورد بررسی قرار میدهند و ان هارا از لحاظ اجرایی بودن ارزیابی می کنند و مصالح و اندازه ها را مشخص می کنند، در این مرحله زمان و هزینه اجرا نیز براورد می شود،دفترچه جزییات در قالب یک دفترچه 200-300 برگی با نقشه های دقیق تحویل مشتری داده می شود .

نمای کلی شهربازی
برای درک بهتر فضا و اینکه پیش ذهنیتی از اتمام کار در ذهن باشد،از چند نمای متفاوت و نمای کلی شهربازی طراحی می شود و تمامی موارد اعم از ایتم های دکوراتیو و دستگاهها و ورودی ها و غرفه هاو…. در ان لحاظ می شود، شرکت گروه طراحان سین از تکنولوژی عینک vr نیز استفاده میکند، با این نرم افزار مشتری در محیط 3d قرار گرفته و از نزدیک و به صورت چند بعدی فضای بعد از اجرا را لمس میکنید.

اجرای طراحی شهربازی
تیم اجرایی گروه طراحان سین طی تجربه چندین ساله این تخصص را دارند که دقیقا مشابه به طرح اجرا کنند،اجرا با بهترین متریالها انجام میشود و برای مدتی طولانی ضمانت میشوند،سرعت و کیفیت در عملیات اجرای دو اصل مهم است،نظرات و ایده های کارفرما در زمان اجرا نیز در نظر گرفته و اعمال میشود.
شهربازی فقط معطوف به دستگاه ها و وسایل بازی نیست ،طراحی شهربازی و دکور فضای شهربازی تاثیر بسزایی در جذاب کردن فضا را دارد که مخاطبین ساعتهای بیشتری را در انجا بگذرانند
شهربازی علاوه بر داشتن قابلیت بالای تفریحی باید برای گروه سنی پایینتر بار اموزشی هم داشته باشد
طراحی شهربازی باید به گونه ای باشد که علاوه بر ارتباط برقرار کردن با کودکان با بزرگسالان نیز ارتباط برقرار کند.
شهربازی و فضاهای بازی فقط مختص کودکان نیست از اینرو وسایل و دستگاه های شهربازی و طراحی شهربازی باید به گونه ای باشد که با تمام رده های سنی ارتباط برقرار کند.

طراحی شهربازی در مجتمع تجاری ها:
با توجه به رشد مجتمع تجاریها در سراسر شهرها و نیاز مردم به مرکز خرید 4 فصل که ازتمامی امکانات برخوردار باشد نیاز ان یک فضای بازی هم هست
به دلیل حضور مردم در مراکز خرید در ساعتهای طولانی نیاز است که جایی هم برای سرگرمی داشته باشند ،علاوه بر ان بزرگسالان می توانند کودکان خود را برای مدتی طولانی در فضای بازی یا شهربازی قرار دهند و با خیالی اسوده به خرید و … بپردازند.

 


اجرای نقاشی دیواری شهربازی

با توجه به نیاز حس هیجان در شهربازی و عدم پوشش تجهیزات در کل دیوار، جهت روح بخشیدن به فضا از طراحی و تصویرسازی های منحصر بفرد با فرم و رنگ های مهیج با اجرای دقیق و مشابه طرح، نقاشی دیواری می شود. از رنگ های با طول عمر بالا استفاده میگردد و اجرا دقیقا مشابه طرح انجام میگردد.

اجرای ورودی شهربازی

ورودی از بخش های حائز اهمیت در شهربازی می باشد المانی که در بدو ورودی مخاطبین به چشم میخورد و افراد با دیدن ورودی جذب مجموعه می شوند.
ورودی شهربازی را می توان با متریال های مقاوم همراه با نورهای تزئینی ساخت.

 


اجرای غرفه های شهربازی

غرفه های اسنک، ورودی و شارژ، جوایز ، گریم و عکاسی، غرفه کافی شاپ و فروش اسباب بازی و … از لازمه های مجموعه شهربازی می باشد که می توان با متریال های مختلف اجرا کرد.
غرفه دارای استحکام بوده و از لحاظ بصری میبایست با تم طراحی مجموعه همخوانی داشته باشد و با توجه به متراژ پروژه در ابعاد مختلف ساخته می شوند.

المان های دکوراتیو شهربازی

سین پیشنهاد میدهد جهت پوشش برخی قسمت های سقف از المان های دکوراتیو حجم همراه با نورهای تزئینی استفاده کند.
المان های دکوراتیو باعث جذابتر شدن فضا میگردند سین با استفاده از المان های نوری در ایتم های دکوراتیو، زیبایی بصری فضا را دو چندان میکند.
ساخت ستون ها شهربازی

ستون ها جز معایب شهربازی به حساب می ایند، سین سعی دارد با اشغال کردن کمترین فضا، ستون ها را به المان های دکوراتیو تبدیل نماید، در ستون ها از المان های نوری نیز استفاده می گردد.
با توجه مخاطبین مجموعه شهربازی، که بیشتر گروه سنی یک و دو را تشکیل میدهند از متریال هایی استفاده میگردد که اسیبی به کودکان نزند و دارای استاندارد های بین المللی باشد.

 

نورپردازی شهربازی

نور پردازی اصولی، عاملی مهم در تفکیک فضایی و همچنین زیباتر شدن فضا می گردد، ترکیب نور های رنگی در فضا و همخوانی با تم طراحی مجموعه باعث می شود مخاطبین ساعات بیشتری را در مجموعه بازی بگذرانند.اجرای کف شهربازی


مزایای کفپوش اپوکسی
اولین ویژگی کفپوش اپوکسی حفاظت آن از سطح زیر خود در برابر سایش و فرسایش است. این ماده یک سطح تمیز، یکدست و بدون درز ارائه می دهد. با توجه به وزن بالای تجهیزات شهربازی، کفپوش اپوکسی دارای مقاومت مکانیکی بالایی است و می تواند حدود ۵ تا ۶ تن بار را تحمل کند. علاوه بر این، اپوکسی دارای مقاومت شیمیایی خوبی در برابر اسید، قلیا، حلال و سایر مواد شیمیایی است.
جدا از مسائل فنی ظاهر کفپوش اپوکسی بسیار مدرن، شیک و زیباست. جهت اجرای این کفپوش هیچ گونه محدودیت در مورد رنگ بندی وجود ندارد. در نهایت باید بگوییم که تمیز کاری کفپوش های اپوکسی بسیار راحت است و شما هیچ گونه نگرانی در زمینه شستشوی آن نخواهید داشت.

اجرای کف با متریال ژرفلور

این متریال ساخت کشور فرانسه و دارای چند لایه جهت اکوستیک کردن کف و همچنین لمس راحت است.
این متریال دارای مقاومت، طول عمر بالا و همچنین دارای استاندارد های بین المللی می باشد.


آیتم های مکمل طراحی شهربازی


کافی شاپ مجموعه با صندلی های محدود
(فضای انتظار والدین)

قسمت استراحت و غذاخوری کودکان


اتاق تولد مجموعه

فضای بازی کودکان نوپا