پارک موضوعی یا تم پارک اصطلاحی عمومی است برای یک مجموعه از مسیرهای گردشگری و دیگر جذابیت‌های سرگرم‌کننده ای که به هدف گرد هم آوردن گروه کثیری از مردم کنار هم چیده شده‌اند. معماری یک پارک موضوعی با دقت استادانه تری از یک پارک شهری یا زمین بازی انجام می‌شود که معمولاً به منظور ایجاد جذابیت برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان بازی های ویژه ای در نظر گرفته می‌شود. پارک موضوعی نوعی از پارکهای تفریحی است که حول محور یک یا چند موضوع ساخته می‌شود.

گاهی یک پارک موضوعی شامل بخشهای متفاوتی است که هر یک بازگو کننده یک داستان ویژه اند.

تم پارک ژوراسیک کیش

تم پارک دنیای ژوراسیک کیش، بزرگترین ژوراسیک ورلد و دراگون پارک سرپوشیده در ایران است که شامل تنوع زیادی دایناسورها و اژدهای غول پیکر می باشد.

دنیای ژوراسیک کیش برای اولین بار در ایران توسط شرکت گروه سین از طراحی تا مرحله راه اندازی انجام شده است.

در طراحی دکور و فضاسازی تم پارک دنیای ژوراسیک، از فیلم دنیای ژوراسیک الهام گرفته شده و مخاطبین به محض ورود به مجموعه وارد دنیای ژوراسیک شبیه سازی شده میشوند

تم پارک اقیانوس پارک

اقیانوس ها از شگفت انگیز ترین خلقت های خداوند بوده است که بشر هنوز قادر نبوده تمامی این شگفتی ها را کشف کند. ولی به جرات می توان گفت شگفتی های دریا تمامی ندارد. دریاها جزو زیبا ترین خلقت های خداوند است و همانطور که می دانید بیشتر کره ی زمین را همین دریاها و اقیانوس ها پوشانده است. ما در اقیانوس پارک سعی کردیم محیط اقیانوس و موجودات را شبیه سازی کنیم که شما عزیزان بتوانید لحظاتی را خود را در اقیانوس حس کنید.

تم  پارک اقیانوس پارک در فضایی بیش از ۳ هزار متر مربع در منطقه گردشگری اراضی عباس آباد و در روبروی مجموعه پارک آب و آتش ساخته شده ، عموم بازدید کننده های این مجموعه خانواده هاهستند ، بخش ها و جاذبه های اصلی تم پارک اقیانوس پارک :

۱. بخش ویژه نمایش ابتدایی (پریشو):یک نمایش ۵ دقیقه ای از سفر به اعماق اقیانوس و دیدن انواع موجودات دنیای زیر آب همراه با جلوه های ویژه (پاشیدن آب، عروس دریایی های رباتیک و حباب ساز).

۲. بخش ویژه تاثیرات مخرب آلودگی های اقلام پلاستیکی در مجیط زیست دریایی و همچنین بخش علمی مجموعه.

۳. دریاچه بزرگ مجموعه شامل : دو بخش ماهیان کوی و ماهیان آب شیرین همراه با کشتی و ساحل زیبا .

۴. بخش حیوانات متحرک دریایی درون دریاچه و ساحل مجموعه شامل :صدف، وال، لاک پشت چرمی ، پیلاتیپوس، خرچنگ ، گراز دریایی .

۵. بخش ویژه آبشار و رودخانه مجموعه و حیوانات متحرک مرتبط با آن شامل :شنگ رودخانه ای ، سمور ، قورباغه ، اسب آبی .

۶. بخش ویژه قطب و حیوانات متحرک مرتبط با آن شامل:خانواده پنگوئن ها، فک دریایی.

۷. بخش ویژه اعماق اقیانوس بخش اول شامل : سفره ماهی، دلفین ، کوسه و مارماهی

۸. بخش ویژه اعماق اقیانوس بخش دوم شامل نهنگ قاتل و زیر دریایی.

۹. اوشن سنتر شامل : بزرگترین آکواریوم‌ آب شور پایتخت همراه با دکور عظیم

۱۰. موزه ماهیان اندمیک ایران شامل : گنجینه منحصر بفرد بانک ژن ماهیان اندمیک ایران.

۱۱. بخش‌های ویژه شامل : دستگاه ایکس ری کوسه و همچنین کلکسیون خاص نمونه های تاکسیدرمی از موجودات دریایی و صدف ها و مرجان ها و…

۱۲. بخش پایانی : نمایش ویژه پایانی مپینگ شو جذاب با تم فانتزی موجودات دریایی

شرکت سین طراحی و اجرای تم پارک اقیانوس را انجام داده است.

تم پارک وی آر

واقعیت مجازی یا وی آر پارک یک تکنولوژی و فناوری نوین است، که به کاربر امکان می دهد، تا با یک محیط شبیه سازی رایانه ای تعامل داشته باشد. بیشتر محیط های واقعیت مجازی تجهیزاتی برای اندرکنش تصویری انسان با رایانه هستند، اما گروه محدودی نیز دارای حسگرهایی صوتی یا لمسی برای تعامل با کاربر هستند.

نوع دیگری از واقعیت مجازی وجود دارد که توسط تصاویر پانورامای 360 درجه ایجاد می شود و در واقع واقعیتی از آنچه هستیم را برای دیگران به نمایش می گذارد. با فناوری واقعیت مجازی میتوان این امکان را فراهم کرد تا افراد بتوانند از امکانات و مکان شما به خوبی دیدن کنند.

واقعیت مجازی که از آن به عنوان محیط چند رسانه ای همه جانبه هم یاد می شود، یک محیط شبیه سازی کامپیوتری می باشد که میتواند حضور فیزیکی را در یک محل و در یک دنیای واقعی یا یک دنیای مجازی شبیه سازی کند. اغلب محیط های واقعیت مجازی در درجه اول، تجربه های دیداری می باشند که یا از طریق یک صفحه کامپیوتر و یا از طریق دستگاه برجسته بینی قابل رویت می باشند. برخی از شبیه سازها دارای اطلاعات حسی دیگری مانند تولید صدا هم می باشند. در موارد پیشرفته تر، دستگاه های فناوری لمسی شامل اطلاعات لمسی ای می باشند که به عنوان نیروهای بازخورد در صنایع پزشکی و بازی سازی و نظامی شناخته می شوند.

شهرمشاغل کودکان

شرکت گروه سین با توجه به استقبال از تم پارک ها و پارک های موضوعی و متفاوت اقدام به طراحی شهر مشاغل در شهرهای مختلف نموده است.

شهر مشاغل، شهری با مقیاس کوچک و شبیه سازی شده که برای کودکان 3 تا 14 سال مناسب است.

البته در شهر مشاغل کودکان نوپا (2 تا4 سال) دارای بخش جداگانه ای همراه با مربیان اموزش دیده با زمین هایی مخصوص در برخی فعالیت ها شرکت میکنند.

شهر مشاغل ایده برگرفته از Kidzania، مجموعه ای سرگرم کننده و مهیج برای یادگیری از طریق نقش بازی واقعی می باشد و در این مجموعه بچه ها می توانند بصورت مستقل اتفاقات و شغل های مختلفی را تجربه کنند.

اموزش مشاغل،اموزش های شهروندی و اجرای قوانین شهری در کنار تفریح باعث می شود کودکان ضمن تجربه حس استقلال ،رویای کودکی خود را تقویت کنند.

کودکان با اکثر شغل ها از قبیل: پزشکی، مهندسی، پلیس، نقاش، نجار، اهنگر، اشپز و صخره نوردی و… اشنا می شوند و جهت جلوگیری از حس کسل کننده اموزش در این شغل ها بازی های مکملی را در نظر گرفتیم که کودکان در ساعات های طولانی بتوانند در کنار اموزش به سرگرمی و بازی نیز بپردازند و البته تمامی شغل ها می بایست به صورت بازی طراحی شده و هدف مشخصی را دنبال کنند.

در شهر مشاغل  مربی هایی اموزش دیده توسط شرکت گروه طراحان سین در کنار کودکان به آموزش و سرگرمی می پردازند.

شرکت گروه طراحان سین با توجه به تجربه پیشین خود در طراحی مراکز تفریحی، تحقیقات در خصوص روحیات کودکان و با تیمی هنرمند و فنی در این موضوع مهم یاری رسان مشتریان عزیز می باشند، ما سعی داریم با ارائه خدمات نوین و مدرن به توسعه استعدادهای کودکانمان کمک نمائیم.