تجهیزات شهربازی

02144285851-02144285852

فروش دستگاههای شهربازی

در این نوشته سعی می کنیم درباره تمام نکاتی که باید حین خرید دستگاههای شهربازی در نظر بگیرید صحبت کنیم. 
جهت خرید دستگاه های شهربازی چند نکته حائز اهمیت است از جمله: دارا بودن استانداردهای لازم دستگاه شهربازی، کیفیت دستگاه شهربازی، طول عمر وسایل شهربازی، تنوع بازی های دستگاه شهربازی، قیمت وسایل شهربازی و ....
شرکت گروه طراحان سین طی سالیان طولانی و تجربه های مختلف و همکاری با تولیدکنندگان، این امکان را فراهم می آورد که خریدی مطمئن با خدمات پس از فروش و ضمانت های لازم را انجام دهید.
وسایل شهربازی تنوع بسیار بالایی دارند، انتخاب نوع وسایل شهربازی در راه اندازی شهربازی مستلزم جانمائی و پلان و چیدمان تخصصی می باشد، جهت سود آوری بیشتر و همچنین به روز بودن شهربازی تا سالیان طولانی انتخاب دستگاه ها باید بر اساس مخاطبین شهربازی و محل احداث شهربازی صورت گیرد، یک شهربازی موفق از وسایل شهربازی با تنوع بالا استفاده میکند این وسایل باید گروهی، هیجانی، تکان دهنده، حرکتی و مسابقه ای و .... باشد که پاسخگوی نیاز های مختلف در تمامی سنین باشد، چرا که شهربازی موفق، برای همه قشرها جذاب و خانواده محور است.
دستگاه های شهربازی حساسیت های زیادی دارند زیرا با جان مردم در ارتباط هستیم و همچنین یکی از مراحل راه اندازی شهربازی اخذ استاندارد می باشد، پس اگر خرید دستگاه شهربازی درست صورت نگیرد بعدها خسارت های مالی و جانی زیادی را محتمل خواهیم بود.
در راه اندازی شهربازی و انتخاب وسایل شهربازی باید گروه سنی نوپا را نیز در نظر بگیریم ، خانواده های جوان معمولا برای این سنین ذوق بیشتری برای استفاده از دستگاه های شهربازی را دارند و این محل میبایست بسیار بی خطر طراحی گردد و از وسایل شهربازی ایمن تری استفاده شود.
اگر انتخاب وسایل شهربازی درست صورت نگیرد و اتفاقی در شهربازی بیفتد اخبار بد این حادثه باعث بدنامی شهربازی میگردد و جبران این خسارت بسیار سخت می باشد.
شهربازی از آن دسته از صنعت ها می باشد که پیچیدگی هایی در زمینه های مختلف دارد، خرید وسایل شهربازی و تهیه دستگاه های شهربازی بایستی توسط متخصص این امر صورت گیرد که هزینه های مشاوره طی مدت کوتاهی بازمیگردد.
در انتخاب دستگاه های شهربازی و وسایل شهربازی خیلی نکات مورد بررسی قرار میگیرد از جمله فضای شهربازی، فونداسیون شهربازی، جمعیت شهر مورد نظر، سازه شهربازی ، ارتفاع سقف شهربازی و ....
جهت راه اندازی شهربازی برآورد قیمت اولیه بسیار مهم است، برخی کارفرماهای محترمی که قصد احداث شهربازی را دارند اطلاعات کافی در این حوزه ندارند و تا نیمه های راه پیش رفته و منصرف می گردند و هزینه و زمان زیادی صرف شده است
داشتن یک مشاور متخصص در خصوص راه اندازی شهربازی در مرحله اول و ابتدای کار قیمت ها، مراحل و زمان را در اختیار کارفرما گذاشته تا تصمیم درست تری انجام گیرد.


 این موارد تنها خلاصه ای از نکاتی بود که کارفرمایان هنگام خرید باید به آن توجه کنند. با ما باشید تا در ادامه مقاله مطالب بیشتری را مورد بررسی قرار دهیم. 


شعار شرکت گروه طراحان سین متمایز و غیر قابل رقابت بودن پروژه های اجرا شده مراکز تفریحی و شهربازی توسط این تیم از یکدیگر است.

 

فرآیند خرید دستگاههای شهربازی:


انتخاب نوع بازی، دستگاه های شهربازی و تجهیزات شهربازی می بایست بر اساس موارد ذیل طراحی و اجرا گردد:
مطالعه و بررسی موقعیت جغرافیایی و مکانی شهربازی
بررسی استحکام سازه شهربازی
مطالعه و بررسی معماری و ابنیه شهربازی
بررسی رقبا و مراکز موجود در شهر و استان مربوطه
پیش بینی بازار آینده شهربازی
بررسی و مطالعات بر نیاز بروز مشتریان و مخاطبین شهربازی
پیش بینی و برآورد کارکرد و فروش شهربازی
برآورد میزان سرمایه گذاری برای احداث شهربازی
مطالعات آماری جمعیت گروه های سنی هدف شهربازی
مطالعات آماری توریست و گردشگر پذیری شهربازی
بررسی شرایط فرهنگی و موقعیت مکانی شهربازی
بررسی و لحاظ نمودن انواع کاربری های مجاور شهربازی
بررسی و لحاظ نمودن میزان تردد و جمعیت مخاطب شهربازی

 

بازی، تجهیزات و دستگاه های شهربازی به چند دسته تقسیم می شوند:

دستگاه های مکانیکی و گروهی شهربازی
دستگاه های الکترونیکی، گیمی و ویدئویی شهربازی
دستگاه های جایزه ای مستقیم و غیرمسقیم شهربازی
دستگاه های رومیزی شهربازی
دستگاه های تکان دهنده شهربازی
دستگاه های شبیه ساز واقعیت مجازی شهربازی
سینما چند بعدی شهربازی
کلاب و بازی های گیمینگ شهربازی
سازه سافت پلی شهربازی
سازه روپ ادونچر شهربازی
ادونچر پلی شهربازی
خانه بازی شهربازی
اتاق تولد و جشن شهربازی
بازی های بردگیم شهربازی
مانکی بار شهربازی
پلی گراند شهربازی
بولینگ و مینی بولینگ شهربازی
و .......

تمامی بازی ها می بایست، بر اساس مطالعات صورت گرفته و بررسی های انجام شده و طبق سرمایه مورد نظر کارفرما و سرمایه گذار محترم انتخاب، و طراحی پلان و چیدمان انجام گیرد.
موضوع مهم در راه اندازی و تجهیز شهربازی و مراکز تفریحی در نظر گرفتن گروه های سنی مختلف و تفکیک فضایی و بصری است، این تفکیک باید با توجه به استاندارد، مسیر و ایستگاه ها صورت گیرد.
در نظر گرفتن جمعیت در زمان های شلوغی و کنترل این موضوع مهم در مراحل اولیه پلان و چیدمان شهربازی از نکات مهم راه اندازی شهربازی می باشد.
شرکت گروه طراحان سین پیشنهاد می دهد، جهت احداث مجموعه تفریحی و شهربازی خود صرفا سراغ تهیه و خرید دستگاه و تجهیزات شهربازی نرفته، چه بسا که شهربازی هایی با حجم سرمایه گذاری بالا، به دلیل عدم داشتن علم احداث مجموعه تفریحی و شهربازی بسیار ناموفق شده اند.
راه اندازی شهربازی و موفقیت آن، فقط بسته به میزان سرمایه گذاری نبوده، و مجموعه های تفریحی نیز هستند، که با سرمایه گذاری کمتر، سالیان سال مخاطب و درآمد قابل قبول خود را دارا می باشند.
باعث افتخار است، که گروه طراحان سین از پروژه هایی اجرا شده خود نام برده، زیرا که تمامی آن ها با موفقیت در حال فعالیت بوده، چرا که الویت اول این تیم مهندسی رضایت کارفرما، مشتریان و مخاطبین شهربازی می باشد.
طی سال ها تجریه در زمینه مدیریت و راه اندازی شهربازی و مراکز تفریحی و مطالعه در خصوص میزان درآمد و جذب مخاطب هدف شهربازی به این نتیجه رسیده ایم، که موفقیت شهربازی ها به چند نکته کلیدی بستگی داشته، که به ترتیب ذیل اعلام می گردد:
محل و موقعیت احداث شهربازی
انتخاب نوع بازی ها و دستگاه های شهربازی
مدیریت شهربازی
توجه به نیاز مخاطب شهربازی
تبلیغات و رسانه
بروز رسانی شهربازی
و....
لازم به ذکر است، توجه به رقبا در آینده نیز باید در برنامه ریزی های بلند مدت احداث شهربازی قرار گیرد، که شرکت گروه طراحان سین تلاش کرده تمامی پروژه های خود را بی رقیب طراحی و اجرا کند.
در کشور ما به دلیل عدم اطلاع و نداشتن مهارت های لازم توسط برخی شرکت های مشاور، طراحی و اجرای تم پارک ها پیشنهاد نمی گردد، لذا شرکت گروه طراحان سین سعی بر این داشته، با شرکت های بین المللی پیشرفته دنیا در زمینه طراحی و اجرای تم پارک ها رقیبی حرفه ای باشد و تعدادی از کارفرمایان محترم خود را متمایل به اجرای تم پارک و پارک هایی با موضوعیت های متمایز کند.


مشاوره در خرید دستگاههای شهربازی


کارفرماها و مالکین محترم که تصمیم به راه اندازی شهربازی را دارند در ابتدای کار میبایست مشاوری متخصص در این زمینه جهت همراهی انتخاب نمایند، مشاور مورد نظر در خصوص خرید وسایل شهربازی باید دارای تخصص جهت کارشناسی دستگاه های شهربازی از لحاظ کیفیت و قیمت را دارا باشد.
انتخاب و خرید دستگاه از موارد بسیار مهم در احداث و راه اندازی شهربازی و مجموعه های تفریحی می باشد. گروه طراحان سین امکان خرید سفارشی دستگاه ها را با پرداخت مبلغ مستقیم به کارخانه های سازنده را برای مشتریان خود فراهم آورده است. این شرکت با ارتباطات داخلی و بین المللی بسیار قوی با سازندگان، این امکان را برای شما فراهم می آورد تا از پرداخت هزینه های اضافی به واسطه ها جلوگیری و با قیمت های مستقیم و بدون واسطه بتوانید، بهترین و توجیه پذیرترین دستگاه ها را خریداری کنید.


تعهدات مشاوران سین در فروش دستگاههای شهربازی

 

مشاوره در خصوص انتخاب و خرید دستگاه های متناسب با شهربازی.
تهیه پیش فاکتور از تولید کنندگان داخلی و همچنین ارائه لیست قیمت و مذاکره با تولیدکنندگان جهت خرید دستگاهها و تجهیزات شهربازی با لحاظ نمودن تخفیف.
مشاوره و راهنمايي در خصوص نحوه عملكرد دستگاه ها و تجهیزات شهربازی.
مشاوره در خصوص موقعیت قرارگیری و محل نصب مناسب دستگاه ها و تجهیزات شهربازی که قطعا به نوع کاکرد دستگاه ها، اقبال عمومی و شرایط جغرافیایی مجموعه و ... بستگی دارد.
کاهش هزینه های خرید تجهیزات شهربازی از همکاران.
مشاوره در خصوص اخذ استانداردهای لازم و معرفی متخصصین شهربازی.
مشاوره در خصوص انتخاب سیستم کارتی و مدیریت مناسب شهربازی (اتوماسیون).
مشاوره شهربازی تا زمان افتتاح و بازگشایی و راه اندازی شهربازی.

در همه زمینه های راه اندازی شهربازی در کنار شما بوده و به بهترین شکل ممکن شهربازی را راه اندازی مینماییم.

شرکت گروه طراحان سین در این بخش از حیطه کاری خود در قالب قرارداد مشاوره، به این شکل عمل می کند که با در نظر گرفتن موقعیت ها، شرایط و بودجه در نظر گرفته شده تجهیزات و دستگاه های شهربازی را معرفی می نماید و در قالب پلان و چیدمان، در چندین مرحله پیشنهادات خود را ارائه میدهند.
این مرحله از راه اندازی شهربازی از مهم ترین و تعیین کننده ترین مبحث موفقیت شهربازی می باشد، چرا که حساسیت انتخاب تجهیزات و دستگاه های شهربازی باعث غیر قابل رقابت بودن شهربازی تا سال های آتی می گردد.
 

دستگاه ها و تجهیزات شهربازی به چند دسته تقسیم می شوند به شرح ذیل ارائه می گردد:


دستگاه ها و تجهیزات شهربازی سرپوشیده:
دستگاه های مکانیکی شهربازی
دستگاه های جایزه ای مستقیم شهربازی
دستگاه های جایزه ای تیکتی شهربازی
دستگاه های ویدیویی شهربازی
دستگاه های کامپیوتری شهربازی
دستگاه های تیکتی شهربازی
دستگاه های رومیزی شهربازی
دستگاه های شبیه ساز شهربازی
پیست ماشین کوبنده شهربازی
دستگاه های تکان دهنده کودکان شهربازی
دستگاه های کودکان گروه سنی الف شهربازی
سازه ماجراجویان شهربازی
غرفه فروش کارت شارژ و شارژ مجدد شهربازی
غرفه جوایز و هدایا شهربازی
غرفه گریم و عکاسی شهربازی
غرفه اسنک و تنقلات شهربازی
و...

لازم به ذکر است، که تجهیزات فوق بسیار گسترده و متنوع می باشد، شرکت گروه طراحان سین طی سالیان تجربه همکاری با تولید کنندگان شهربازی با کیفیت ترین آن ها را معرفی و تضمین می نماید .
شهربازی موفق فقط معطوف به خرید و انتخاب درست دستگاه ها و تجهیزات شهربازی نمی باشد، چرا که بسیار دیده شده با حجم سرمایه گذاری هنگفت اما موفق نبوده اند، موارد بسیاری در احداث شهربازی موثر می باشد که گروه طراحان سین در تمامی آیتم ها مشاورات نتیجه بخش را به شما عزیزان می دهند، آیتم های باعث غیر قابل رقابت بودن شهربازی می گردد، همچون: دکوراسیون شهربازی، مدیریت شهربازی، آموزش و ارزیابی پرسنل شهربازی،تبلیغات شهربازی و پلان و چیدمان شهربازی و ...


دستگاه های روباز شهربازی:

 

دستگاه چرخ و فلک شهربازی
دستگاه فریزبی شهربازی
دستگاه کشتی صبا شهربازی
دستگاه ترن هوایی شهربازی
دستگاه صندلی پرنده شهربازی
دستگاه رنجر شهربازی
دستگاه یوفو شهربازی
دستگاه اسکای فلای شهربازی
دستگاه ترامپولین شهربازی
دستگاه تاب طلایی شهربازی با ظرفیت بالا
دستگاه تاب شهربازی
دستگاه کشتی صبای کودک
دستگاه ترن یو شهربازی
دستگاه ترن لیزری شهربازی
دستگاه سفینه شهربازی
دستگاه قطار شهربازی
دستگاه ارابه شهربازی
دستگاه گرداب شهربازی
دستگاه ستاره شهربازی

در خصوص راه اندازی و احداث شهربازی روباز چندین آیتم می بایست در نظر گرفته شود، همچون: موقعیت قرارگیری شهربازی روباز، وضعیت آب وهوایی منطقه مورد نظر، میزان پوشش گیاهی، متراژ زمین شهربازی روباز، در نظر گرفتن محیط های اطراف، دسترسی ها به شهربازی روباز و کاربری های نزدیک شهربازی روباز و ...


تجهیزات خانه بازی کودکان:


تجهیزات خانه بازی
وسایل خانه بازی
پلی گراند خانه بازی
سافت پلی خانه بازی
ادونچر پلی خانه بازی
روپ ادونچر خانه بازی
ترامپولین خانه بازی
پل معلق خانه بازی
سرزمین ماسه خانه بازی
پیست ماشین خانه بازی
شهر مشاغل خانه بازی
فضای بازی های فکری خانه بازی
سینما کودکان خانه بازی
اتاق معما خانه بازی
کشتی خانه بازی
فضای نشیمن والدین(کافه) خانه بازی
کافه کودکان خانه بازی
غرفه فروش اسباب بازی خانه بازی
 غرفه هدایا و جوایز خانه بازی
غرفه گریم و عکاسی خانه بازی
غرفه پذیرش خانه بازی
قفسه و کمد خانه بازی
قسمت مدیریت و تعویض لباس پرسنل خانه بازی
اتاق جشن و تولد خانه بازی
و....

لیست دستگاههای شهربازی

 پاپ كورنداينوپاپاسپايدر اسپينپرتابیمینیونالینزسوارمپارادایزاعصاب سنجشبیه ساز ماشینشبیه ساز ماشین مسابقه ای تک وجهیشبیه ساز ماشین مسابقه ای سه وجهی


شبیه ساز پرواز


شبیه ساز ماشین سه وجهی


شبیه ساز ترن هوایی


تله پورترتله پورتر نشستهشبیه ساز پروازشبیه ساز هواپیماشبیه ساز موتورشبیه ساز ماشین مسابقه ایشبیه ساز سرسرهسینما 9 بعدی سفینهتله پورتر نشستهدرآمد شهربازی و مجموعه های تفریحی


سرمایه گذاران شهربازی و مجموعه های تفریحی در ابتدای تصمیم خود، می بایست موارد بسیاری را در جهت سرمایه گذاری مطمئن در صنعت تفریحات مد نظر قرار دهند، مشاوران گروه طراحان سین با راه اندازی بیش از 50 مجموعه تفریحی موفق، این تجربیات ارزشمند را در اختیار شما می گذارند. افزایش میزان درآمد شهربازی و مجموعه های تفریحی به عوامل متعددی بستگی دارند، این عوامل طی تمامی مدت کارکرد شهربازی می بایست رعایت گردد. به طور مثال برخی شهربازی ها بعد از رسیدن به سود مورد نظر پس از مدتی کارکرد دچار روزمرگی و تکرار شده و بروز رسانی سیستم مدیریتی خود را رها نموده، در نتیجه این امر باعث افت درآمد شهربازی می گردد. سرمایه گذاری در شهربازی و مجموعه های تفریحی شامل بخش های مختلفی می شوند، مانند: خرید دستگاه ها و تجهیزات شهربازی، خرید سیستم سرمایش و گرمایش شهربازی، اجرای زیرساخت های شهربازی، طراحی و اجرای دکور شهربازی، ایجاد بخش ها با کارکرد مختلف در شهربازی، خرید سیستم اتوماسیون شهربازی و خرید وسایل بازی شهربازی و ....


درآمد شهربازی سرپوشیده


پس از راه اندازی و احداث شهربازی و مجموعه های تفریحی، از بخش های مختلف مجموعه می توان کسب درآمد کرد، که در ابتدای راه اندازی شهربازی نحوه دریافت مبلغ از مشتریان می بایست در قالب سناریوی شهربازی تعریف استاندارد و مشخصی داشته باشد، گرچه این سناریو هر شش ماه بروزرسانی و اصلاح می گردد. بخش های مختلف، جهت درآمد زایی شهربازی: ورودی شهربازی، شارژ کارت جهت استفاده از هر دستگاه، ورودی خانه بازی شهربازی، برگزاری تولد و جشن ها، غرفه اسنک و تنقلات شهربازی، غرفه گریم و عکاسی شهربازی، مشتریان گروهی و ارگانی و کافه شهربازی و ... لازم به ذکر است، تعیین قیمت ها بستگی به عوامل بسیاری داشته و مصوبه خاص و تعریف شده ای در این خصوص وجود ندارد. انتخاب تجهیزات و دستگاه های شهربازی به طور مستقیم در فروش و درآمد شهربازی تاثیر می گذارند، زیرا که بخش های مختلف و دستگاه های شهربازی می بایست تمامی نیازهای مختلف مخاطبین را پوشش دهند. چنانچه محل راه اندازی شهربازی متراژ مناسبی داشته باشد، می توان در همه رده های سنی با تفکیک فضایی، بازی و سرگرمی های مختلفی را در نظر گرفت. میزان سودآوری و بازگشت سرمایه شهربازی به منطقه و طبقه اجتماعی بومی بستگی ندارد، لذا با مدیریت کارآمد در شهربازی در هر منطقه ای می توان شهربازی و مجموعه تفریحی موفقی را راه اندازی کرد.