تجهیزات شهربازی

02144285851-02144285852
طراحی پلان و زیر ساختها با توجه به نوع سازه شهربازی و اجرایی بودن طرح و فروش بیشتر شهربازی انجام می شود .
با توجه به اطلاعات ارا ئه شده توسط کارفرما ،طراحی جانمایی که شامل انتخاب دستگاه های مناسب و مورد نیاز مجموعه و تعداد انها در فضای موجود می باشد انجام می گیرد. در این مرحله نکاتی چون میزان درامد زایی ،جذابیت بصری ،فرهنگ بومی و مذهبی  محل احداث مراکز تفریحی و.... بعنوان پیش فرض طراحی در نظر گرفته می شود و همچنین در فاز 2 اطلاعاتی نظیر وزن دستگاه ها و میزان برق مصرفی دستگاه ها و سایر اطلاعات مورد نیاز شهربازی را در جهت رعایت نکات اولیه در زمان ساخت سازه و بنا به همراه نقشه های جانمایی و فنی به صورت فایل الکترونیکی ارائه خواهد شد.
قبل از طراحی پلان شهربازی و مراکز تفریحی باید این نکته را در نظر گرفت که نیازهای مجموعه چیست؟
طبیعتا طراحی هر شهربازی باید با دیگر شهربازی ها به خصوص شهربازی های نزدیک هم متفاوت باشد و در پلان از جانمایی دستگاه های بازی متفاوتی استفاده کرد که این از مزیت های شرکت گروه طراحان سین است.
مهم ترین بخش که باید در طراحی پلان شهربازی در مورد ان تصمیم گیری شود محل قرارگیری بازی ها و مسیر رفت و امد مشتریان است.
هرچند هیچ قانون کلی در مورد طراحی پلان شهربازی وجود ندارد ولی شرکت گروه طراحان سین طی تجربه فنی با توجه به شکل و ابعاد زمین محدودیت هایی را برای تعریف محل قرارگیری دستگا ها و محل بازیها تعریف نموده است.
بعد از مشخص شدن محل دستگاه های شهربازی باید یک تقسیم بندی کلی در مورد فضاهای عمومی و خصوصی تعریف شود.
زیرساختهای شهربازی:زیرساختهای شهربازی شامل طراحی نقشه های فنی برق و شبکه و تاسیسات و پلان های نورپردازی و دوربین مداربسته میباشد.
طراحی نقشه شبکه شهربازی چالش برانگیز و مهمترین مرحله پیش از شروع راه اندازی و نصب شبکه می‌باشد. در واقع طراحی شبکه فاز صفر و یا به عبارتی فاز مطالعاتی خدمات شبکه می‌باشد. چرا که پیش از پیاده‌سازی زیرساخت و اجرای نصب شبکه، نیاز به بررسی دقیق و طرح‌ریزی فیزیکی، نیازسنجی و امکان‌سنجی شبکه می‌باشد.
طراحی شبکه و نقشه شبکه شهربازی باید بر اساس اصول و استانداردهای شبکه صورت گیرد. رعایت استانداردهای شبکه در این مرحله باعث کاهش هزینه‌های اجرا و کاهش احتمال خرابی و مشکلات آتی می‌شود و در نهایت هزینه‌های نهایی را کاهش می‌دهد.
نقشه برق شهربازی باید بسیار اصولی و دقیق طراحی شود.
عملکرد تمامی شهربازی ها وابسته به برق و نحوه توزیع توان الکتریکی است. می‌توان گفت اولین و مهم‌ترین موضوعی که شرکت سین در نظر می گیرد، نحوه توزیع توان الکتریکی در مجموعه و تعیین ظرفیت مصرفی هر واحد است تا بر این اساس زیرساخت‌های لازم برای تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز بارها فراهم شود. در شهربازی ، تابلوهای برق (Electrical Panels) نقشی اساسی را در توزیع انرژی الکتریکی ایفا می‌کنند. این تابلوها دربردارنده‌ی تجهیزاتی از قبیل باس‌بار، کلیدهای هوایی یا مدارشکن(Circuit Breaker)، تجهیزات اندازه‌گیری و … هستند.تابلوهای برق در سرتاسر شهربازی قرار داشته و برق را میان دستگاه های شهربازی  مستقر در هر بخش، توزیع می‌کنند.